Delegacja z Appalachian State University na UAM
Wiadomość, opublikowana 20-10-2010
W dniach 17-19 października UAM gościł w swych murach 7-osobową delegację z Appalachian State University w Boone (Północna Karolina, USA). Była to wizyta reprezentantów poszczególnych wydziałów tej amerykańskiej uczelni pod kierownictwem Dr Stanleya Aeschlemana, byłego rektora Appalachian State University, aktualnie specjalnego przedstawiciela uniwersytetu na Europę.

Celem wizyty było skonkretyzowanie planu współpracy na najbliższy czas między Appalachian State University a Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. Podczas pobytu w Poznaniu goście ze Stanów Zjednoczonych odwiedzili Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, gdzie Pan Prodziekan dr Tomasz Brańka szczegółowo przedstawił ofertę dydaktyczną oraz projekty badawcze prowadzone na WNPiD oraz dotychczasową współpracę z uczelniami amerykańskimi.

Na wydziale Biologii Panowie Prodziekani Prof. dr hab. Przemysław Wojtaszek oraz Prof. dr hab. Rafał Mól zorganizowali spotkanie z pracownikami i doktorantami Wydzialu, podczas którego omawiano możliwości wzajemnej współpracy. Pan Dr. Steven Seagle zaprezentował katedrę Biologii w Appalachian State University oraz zwiedził Collegium Biologicum.

Na Wydziale Chemii z Panią Dr. Claudia Cartaya-Marin spotkał się Pan Prof. dr hab. Bohdan Skalski.

Goście rozmawiali także z Panią Dr Moniką Kostrzewą oraz dr Maciejem Guźniczakiem z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu.
Dzięki uprzejmości Pana dr Jędrzeja Stępaka z Wydziału Studiów Edukacyjnych amerykańska delegacja obejrzała wystawę sztuki współczesnej Mediations Biennale w CK Zamek.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek