Delegacja UAM z wizytą na wiodących uniwersytetach kazachskich
Wiadomość, opublikowana 21-09-2010
W dniach 4-10 września 2010 r. delegacja z UAM w składzie: prorektor prof. dr hab. Jacek Witkoś, prof. dr hab. Marek Gawęcki z Instytutu Wschodniego Wydziału Historycznego i prof. dr hab. Henryk Jankowski z z Katedry Studiów Azjatyckich Wydziału Neofilologii odwiedziła wiodące instytucje naukowe w Kazachstanie w celu nawiązania lub rozwoju współpracy badawczo-naukowej.

Do współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu są gotowe: JSC Center for International Programs (Fundusz Stypendiów Prezydenckich Boloshak) w Astanie, Ogólnokrajowy Kazachski Uniwersytet Techniczny im. Satpaeva w Ałma-Acie, Ogólnokrajowy Uniwersytet Kazachski im. Gumilova w Astanie, Ogólnokrajowy Uniwersytet Kazachski im. Al.-Farabi w Ałma-Acie, Kazachski Ogólnokrajowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Abaia w Ałma-Acie oraz Wschodniokazachski Uniwersytet Państwowy im. Amanżałowa w Ust-Kamenogorsku.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek