Budynek Biblioteki Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu tegorocznym laureatem nagrody Jana Baptysty Quadro za rok 2009
Wiadomość, opublikowana 10-11-2010
Budynek ze szkła i kamienia usytuowany między Collegium Maius a gmachem Urzędu Wojewódzkiego jest siedzibą Biblioteki Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu.  Autorem projektu jest Jacek Bułat, który wraz ze swoim zespołem architektów, Bartoszem Jaroszem, Joanną i Michałem Kapturczakami oraz Pawłem Świerkowskim, 8 listopada 2010 r. na specjalnej uroczystości w ratuszu miejskim odebrał Nagrodę Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro, nagrodę za najlepszą realizację architektoniczną w Poznaniu.

Nagroda Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro, ustanowiona w roku 1999 przez Zarząd Miasta Poznania, jest przyznawana autorowi lub zespołowi autorów za, uznany za najlepszy spośród zgłoszonych, projekt architektoniczny zrealizowany na terenie Poznania w roku poprzedzającym przyznanie nagrody. Patronujący Nagrodzie Jan Baptysta Quadro, to tesyński architekt epoki renesansu, działający głównie w Poznaniu, autor m.in. przebudowy poznańskiego ratusza.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek