6 Kongres Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich, 5-7. 04. 2013
Wydarzenie, trwa od 05-04-2013 do 07-04-2013
Wydział Anglistyki UAM (Pracownia Literatury Kanadyjskiej) wraz z Instytutem Filologii Romańskiej UAM mają zaszczyt zaprosić na 6 Kongres Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich pt. “The Peaceable Kingdom? Cultural and language communities in Canada and the rule of law / “Le Royaume paisible? Relations entre les communautés culturelles et linguistiques du Canada et l'application de la loi”, który odbędzie się w dniach 5, 6 i 7 kwietnia 2013 r. w Collegium Novum przy al. Niepodległości 4.

W Kongresie weźmie udział wielu kanadystów z Polski i zagranicy, m. in. wielu gości z Kanady. W ceremonii otwarcia konferencji będzie uczestniczyć Jej Ekscelencja, Ambasador

Kanady w Polsce, Pani Alexandra Bugailiskis. Wykłady plenarne wygłoszą Prof. Kerstin Knopf (University of Greifswald): „Trouble in the Peaceable Kingdom: Canada's National Myth and the Indigenous Voice in Film”; oraz Prof. Laurence Arrighi (Université de Moncton): „Le bilinguisme officiel au Nouveau-Brunswick: surface paisible, fond polémique”. Ponadto odbędą się dwie sesje z udziałem pisarzy kanadyjskich: Andrew J. Borkowskiego i Normana Ravvina. Wszystkie sesje prowadzone będą w językach angielskim i/lub francuskim.

Szczegółowy program Kongresu znajduje się tutaj.

Formularz Rejestracyjny znajduje się tutaj.

Przewidujemy niskie opłaty konferencyjne typu „last minute” dla studentów oraz pracowników UAM. Zapraszamy!

Informację wprowadził/a: Jadwiga Bogucka