44 Poznań Linguistic Meeting (PLM2013)
Wydarzenie, trwa od 29-08-2013 do 01-09-2013
W dniach od 29 sierpnia do 1 września odbędzie się 44 Poznań Linguistic Meeting (PLM2013), które stanowi kontynuację ugruntowanej już tradycji międzynarodowych konferencji językoznawczych organizowanych z ogromnym sukcesem od ponad 40 lat przez Wydział Anglistyki (dawniej Instytut Filologii Angielskiej) UAM w Poznaniu. Motyw przewodni tegorocznej konferencji to Complexity invariance in linguistics: evidence and challenges. Konferencja organizowana jest pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prof. dr hab. Bronisława Marciniaka.

Pod tym hasłem wystąpią na konferencji naukowcy z czołowych ośrodków uniwersyteckich w Polsce i za granicą. W konferencji PLM 2013 uczestniczyć będą również studenci pragnący poszerzyć wiedzę zdobytą na seminariach językoznawczych.

W programie konferencji znajdą się, m. in. referaty plenarne, specjalistyczne sesje tematyczne, sesja plakatowa oraz regularne sesje poświęcone szerokiemu spektrum tematów językoznawczych.

Jest to konferencja wysokiej rangi międzynarodowej, podkreślająca znaczenie nauki polskiej na tle nauki światowej i dająca możliwość zaprezentowania atrakcyjności Polski dla międzynarodowych spotkań naukowych. PLM jest też okazją do propagowania polskiej myśli językoznawczej i utrwalania współpracy pomiędzy polskimi uniwersytetami.

W tym roku głównymi mówcami plenarnymi będą:
Peter Trudgill (University of Agder, Kristiansand)
Michael Vitevitch (University of Kansas)
Ron Cole (Boulder Language Technologies)

Szczegóły na stronie: http://wa.amu.edu.pl/plm/2013/Home

Informację wprowadził/a: Jadwiga Bogucka

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.