Będą uczyć się od najlepszych i liczą na ich dobre rady
Wiadomość, opublikowana 20-09-2018

Studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z pierwszego i drugiego roku, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z egzaminu maturalnego oraz byli laureatami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, wyruszyli w czwartek na obóz naukowy – BESTStudentCAMP. W spotkaniu w uniwersyteckim ośrodku w Gułtowach bierze udział 24 młodych naukowców.

Podczas pięciu dni warsztatów i spotkań multimedialnych studenci nauczą się aplikowania o granty i stypendia, a także poszerzą wiedzę z retoryki, sztuki prezentacji, prawa autorskiego czy naukowego języka angielskiego. – Mam nadzieję, że na wyjeździe będę mógł nabyć kompetencje, które są potrzebne w życiu uniwersyteckim i które przydadzą mi się w późniejszej pracy, na przykład umiejętność prezentowania, wygłaszania przemówień oraz aplikowania o różne stypendia. – mówi Radosław Wieczorek z filologii germańskiej – Sam planuję składać wniosek o stypendium na studiach magisterskich w Niemczech – dodaje. Z wyjazdu cieszy się również Martyna Bąk, studentka filologii chorwackiej i prawa – Program obozu jak najbardziej spełnia moje oczekiwania, ponieważ zajęcia mają być bardzo praktyczne i na tym właśnie mi zależy – mówi. Oprócz zajęć teoretycznych, dla studentów przygotowano dodatkowe atrakcje, takie tak zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik i Pracowni Efektu Domina w Warszawie, a wieczorem kameralne koncerty. Anna Zborowska z dziennikarstwa dodaje też, że będzie to miłe podsumowanie wakacji. – Chętnie poznam nowych ludzi z różnych wydziałów i z różnych kierunków – cieszy się studentka sinologii, Agata Klabińska. – Mimo że dopiero zaczynamy studia, to już będziemy mogli dowiedzieć się więcej o tym, jakie są możliwości przeprowadzenia badań naukowych – dodaje.

BESTStudentCAMP to kolejny element realizowanego od ubiegłego roku na uczelni programu BESTStudent, który najlepszym maturzystom rozpoczynającym studia na poznańskim uniwersytecie oferuje możliwość zdobycia finansowego grantu na własne badania, tzw. BESTStudentGRANT.