48. Poznań Linguistic Meeting (PLM2018) - 13-15 września br.
Wydarzenie, trwa od 13-09-2018 do 15-09-2018

48. Poznań Linguistic Meeting (PLM2018) organizowany przez Wydział Anglistyki UAM odbędzie się w dniach 13-15 września 2018 r. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji gromadzącej najwybitniejszych językoznawców świata jest „Język i ewolucja: zagadnienia i perspektywy”.

Główny wykład, zatytułowany „Ewolucja języka: na styku biologii i kultury”, wygłosi W. Tecumseh Fitch (Uniwersytet Wiedeński), autor m.in. publikacji Language and Evolution (Cambridge University Press 2010).

Daniel Everett (Uniwersytet Bentleya), znany z pracy nad językiem społeczności pirahańskiej, podczas wykładu plenarnego pt.: „Homo erectus, symbole i pochodzenie języka” omówi badania, które doprowadziły do powstania jego najnowszej książki How Language Began. Obaj naukowcy wezmą również udział w dialogu plenarnym oraz w debacie z pozostałymi prelegentami przedstawiającymi rezultaty swoich badań podczas sesji plenarnych: Ljiljaną Progovac, Geoffreyem Schwartzem i Przemysławem Żywiczyńskim, do których dołączy Piotr Gąsiorowski i Nikolaus Ritt.

Wstęp na sesje plenarne jest bezpłatny, natomiast zarejestrowani uczestnicy konferencji będą również mogli uczestniczyć w licznych sesjach poświęconych wielorakim zagadnieniom współczesnej lingwistyki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji, która odbywa się pod honorowym patronatem JM Rektora UAM prof. Andrzeja Lesickiego oraz Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Więcej informacji na stronie http://wa.amu.edu.pl/plm/.

Informację wprowadził/a: Marcin Turski