Nowy numer Życia Uniwersyteckiego
Wiadomość, opublikowana 30-05-2018

Czerwcowy numer Życia Uniwersyteckiego jest już dostępny na stronie www.uniwersyteckie.pl. A w numerze, jak zawsze najciekawsze informacje z uniwersyteckiego podwórka.

O zagadkowym Ostrowie Tumskim opowiada prof. Hanna Kóčką –Krenz, Adam Bielecki w piłkarskich korkach i pasach samochodowych wędruje na K2, o egipskim feminizmie opowiada dr Hala Kamal, publikujemy też unikatowe zdjęcia z czasów, gdy Uniwersytet był jeden. Zawał? Można przewidzieć – zapewnia prof. Ryszard Krzyminiewski z Zakładu Fizyki Medycznej UAM. O kleszczach i boreliozie na spokojnie tłumaczy prof. Jerzy Michalik z Zakładu Morfologii Zwierząt, …a prof. Zygmunt Vetulani zastanawia się, dokąd zaprowadzi nas sztuczna inteligencja.

Zapraszamy do lektury!

Informację wprowadził/a: Magdalena Ziółek