Chopin Meets The Beatles - koncert fortepianowy Pameli Howland organizowany przez Wydział Anglistyki
Wydarzenie, rozpoczyna się 08-03-2018

Wydział Anglistyki serdecznie zaprasza całą społeczność Uniwersytetu na koncert Pameli Howland, Fulbright Visiting Scholar, pt. Chopin Meets The Beatles. Koncert z serii Distinguished Faculty Recitals odbędzie się w czwartek, 8 marca br. o godz. 18:30 w Auli Lubrańskiego Collegium Minus UAM przy ul. Wieniawskiego 1.

Pamela Howland, członkini prestiżowej grupy Artystów Steinway’a, jest klasycznie wykształconym artystą koncertowym – pianistką. Specjalizuje się w twórczości polskiego kompozytora Fryderyka Chopina i zespołu The Beatles. Swoje emocje przekazuje publiczności poprzez język muzyki. Pamela Howland to artystka żywiołowa, pomysłowa, wrażliwa i niekonwencjonalna. Ta klasycznie wyszkolona pianistka doskonale czuje się podczas występów estradowych. Jej oryginalne aranżacje fortepianowe ulubionych utworów Beatlesów przenoszą brzmienia Wielkiej Czwórki z Liverpoolu w muzyczny krajobraz utworów Fryderyka Chopina. Autorski, urzekający recital łączy aranżacje Beatlesów z najbardziej popularnymi dziełami wybitnego kompozytora. W dialogu z publicznością, wykonawczyni skupi się na tematach muzycznych, które fascynowały zarówno bohaterów pop-rocka, jak i znamienitego kompozytora. Koncert pt. „Chopin Meets The Beatles” zabierze słuchaczy w fascynującą muzyczną podróż.

Informację wprowadził/a: Marcin Turski