Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 29-01-2018

Styczniowy numer "Życia Uniwersyteckiego" jest już dostępny na stronie http://www.staff.amu.edu.pl/~zycie/

W numerze między innymi profesor Marek Bąkowski z Wydziału Biologii UAM o trudnych badaniach w Mozambiku, profesor Marek Hendrykowski z Instytutu Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM o tym, że doba naprawdę ma więcej niż 24 godziny, profesor Przemysław Wojtaszek Wydziału Biologii UAM o czarnym kocie i o tym, że wcale nie jest przesądny.
W "Życiu" także ciekawa rozmowa z Jolą Lenartowicz, ustępującą redaktor naczelną naszego miesięcznika. Profesor Beata Mikołaczyk Wydział Neofilologii UAM pisze o dydaktycznych poniedziałkach, a dr hab. Grzegorz Podruczny Collegium Polonicum w Słubicach o ,,granatowym polu bitwy’’ Przeczytacie też wspomnienia o człowieku ,,Złotego środka’’ czyli prof. Tomaszu Pokrzywniaku Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM oraz prof. Zygmuncie Szweykowskim.

Na stronach miesięcznika również subiektywny przegląd wydarzeń minionego roku. Zapraszamy do lektury.

Informację wprowadził/a: Magdalena Ziółek