Wykłady z Informatyki - Dzień Kryptologii 2
Wydarzenie, rozpoczyna się 25-01-2018

JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki zapraszają w dniu 25 stycznia 2018 roku na kolejną edycję Wykładów z Informatyki im. Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego.

W tym roku połączone one będą z wręczeniem medali Alumno Bene Merenti przyznanych pośmiertnie polskim kryptologom, którzy rozszyfrowali niemiecką maszynę kodującą Enigma.

Program uroczystości:

10.00 - złożenie kwiatów pod pomnikiem kryptologów

11.00 - uroczystość wręczenia medali oraz wykład dra Marka Grajka "Sztafeta Enigmy.  Odnaleziony raport polskich kryptologów"; Sala Lubrańskiego, Collegium Minus UAM

15.30 - spotkanie w Klubie Profesorskim Wydziału matematyki i Informatyki UAM

16.00 - wykład prof. Clifforda Cocksa (King's College, London)  "The hidden discovery of public key cryptography"; Aula A Wydziału Matematyki i Informatyki UAM

Więcej informacji można znaleźć na stronie enigma.amu.edu.pl

Informację wprowadził/a: Roman Murawski