UAM trzecim uniwersytetem w rankingu "Perspektyw"
Wiadomość, opublikowana 12-06-2017

W najnowszym rankingu uczelni akademickich przygotowywanym przez Perspektywy, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nadal jest trzecim Uniwersytetem w Polsce, po Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Jagiellońskim.  Wśród wszystkich polskich uczelni wyprzedza nas jeszcze Politechnika Warszawska.

Gratulujemy sukcesów bratnim uczelniom, a zwłaszcza Politechnikom Warszawskiej i Wrocławskiej.

Dobrym miernikiem wysokiej rangi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest wysokość dofinansowania na prowadzenie działalności i kształcenie studentów przyznawana przez MNiSW. W tym roku suma ta wzrosła o maksymalnie możliwe 5% w stosunku do roku poprzedniego. Otrzymaliśmy 20 mln zł, z których połowa przeznaczona zostanie na inwestycje, unowocześnienie bazy UAM, w tym rewitalizację dawnego Chemicum przy ul. Grunwaldzkiej.

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus