32. Konferencja East Coast Indo-European Conference (ECIEC) w Poznanu (21-24 czerwca)
Wydarzenie, trwa od 21-06-2013 do 24-06-2013
Zakład Języków Starogermańskich ma przyjemność poinformować, że tegoroczna 32. East Coast Indo-European Conference (ECIEC), odbędzie się w dniach 21-24 czerwca w Poznaniu, po raz pierwszy na kontynencie europejskim.

Zgodnie z nazwą konferencji, organizowanej od 1982 roku, gościły ją początkowo głównie uniwersytety Wschodniego Wybrzeża USA (Yale, Harvard, Uniwersytet Pensylwanii, Cornell), a z czasem także duże uniwersytety w innych częściach USA. Poza granicami USA ECIEC odbyła się dotąd dwukrotnie: na Uniwersytecie Oksfordzkim (1991) oraz w Reykjaviku (2009). Konferencja jest tradycyjnie niewielka pod względem liczby uczestników, bierze w niej jednak udział, na indywidualne zaproszenia, ponad 20 wybitnych indoeuropeistów z różnych krajów. Stąd, pomimo skromnej skali, bierze się prestiż ECIEC. Prezentacje konferencyjne owocują stymulującą dyskusją i publikacjami wnoszącymi znaczny wkład do rozwoju językoznawstwa historycznego. Konferencja jest jedyną w swoim rodzaju okazją do spotkania ze światową czołówką indoeuropeistów.

Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji i gorąco zachęcamy pracowników naukowych oraz studentów zainteresowanych historią języków i kultur indoeuropejskich do wysłuchania prezentacji i udziału w dyskusjach (wymagana jest rejestracja).

Strona internetowa konferencji: http://wa.amu.edu.pl/eciec/

Informację wprowadził/a: Jadwiga Bogucka